• مروری بر دوره آموزشی سفر به اسب کوه یک


  دانش آموز عزیز

  به برنامه آموزشی سفر به اسب کوه خوش آمدید. در این برنامه آموزشی شما با تعریف کارآفرینی آشنا خواهید شد و ایده های ساده ای برای شروع سفر کارآفرینی خود به دست خواهید آورد. با ما باشید تا این سفر را شروع کنیم.  همزمان با کلاس های درس در اریکه های کآشف، می توانید از منابع آموزشی مورد نیاز خود استفاده کنید. برای هر جلسه شما مجموعه ای از منابع آموزشی، تمرین ها و کاربرگ تهیه شده است که با کلیک کردن بر روی آنها می توانید از آنها استفاده کنید  در این سفر خواهید آموخت :
  ** (بخش اول)     ** کارآفرینی چیست؟ کارآفرین کیست؟
  ** (بخش دوم)     ** شما چه علایق وتوانمندیهایی در حوزه کارآفرینی دارید؟
  ** (بخش سوم)    ** چگونه می توانید یک ایده اولیه برای شروع سفر کارآفرینی خود پیدا کنید؟
  ** (بخش سوم)    ** چه مهارتهایی برای کارآفرین شدن نیاز دارید؟ و در نهایت آنکه:
  ** (بخش چهارم) ** چگونه می توانید برای آینده دراز مدت خود برنامه ریزی کنید؟  در این سفر همچنین شما با تمرین های جالبی همراه خواهید بود:


  ** تمرین می کنید که چطور در ابتدا یک گروه کاری با دوستانتان ایجاد کنید

  ** تمرین می کنید که چطور می توانید گروهی با هم بر روی یک ایده کار کنید

  ** تمرین می کنید که چگونه می توانید محصول خودتان را به فروش برسانید ...


  در دوره مقدماتي کآشف سعي می شود مفاهيم مقدماتي و پايه كارآفريني را به صورت جذاب و آموزنده به شما آموزش داده شود و شما را با كارآفريني و فرآيند آن آشنا سازد. يادگيري مفاهيم كارآفريني به شما كمك مي كند تا در آينده در كسب و كار خود موفق تر باشيد و با شناخت و توانمندي بيشتر در مسير شغلي خود گام برداريد.


  شما طي ده جلسه آموزشي با مفاهيم مدرسه مقدماتي كآشف آشنا خواهيد شد. در طول جلسات شما با فرآيند كارآفريني، شناخت توانمندي هاي خود، هدف گذاري، فرصت و ايده، پيش بيني منابع، شناخت بازار، بازاريابي و تبليغات، در آمد و هزينه و بوم كسب و كار آشنا مي شويد و در انتها خواهيد توانست يك كسب و كار کوچک براي خودتان تهيه كنيد.


  آموزش مفاهيم اين دوره بر اساس داستان "سفر به اسبکوه" مي باشد. داستان "سفر به اسبکوه" ماجرای سفر پسر بچه اي به نام سپهر است که به دلايلي تمام تعطيلات تابستان را در اسبکوه، روستاي پدر و مادربزرگش سپري مي كند و در طول اين سفر ماجرهاي زيادي برايش اتفاق مي افتد و با افراد جديدي آشنا مي شود و تجربه هاي جديدي به دست مي آورد و در ادامه جلسه، با مثال هاي متنوع و فعاليت ها و بازي هاي جذاب مفاهيم آموزش داده مي شود.


  هر هفته يك جلسه از محتواي آموزشي بر روي سايت قرار مي گيريد و شما مي توانيد از طريق سايت، آن را مشاهده نماييد. محتوای آموزشی هر جلسه شامل:
  فیلم آموزشی هر جلسه *** منابع آموزشی تکمیلی برای دانش آموزان ** کاربرگ های تمرین برای دانش آموزان ** و راهنمای آموزشی ویژه مربیان خواهد بود
   پس از مشاهده هر جلسه شما مي توانيد از طريق تالار گفتگو، سوالات، نظرات و پيشنهادهاي خود را مطرح كنيد و با كارشناسان و مربيان كآشف در ارتباط باشيد.